BLIK na dobre zadomowił się w mobilnych aplikacjach bankowych. Potwierdzenie płatności pLogo Blikuoprzez wpisanie kodu jednorazowego generowanego w aplikacji mobilnej oferuje w roku 2018 więcej niż podczas inauguracji systemu. Jednocześnie, liczba banków biorących udział w promocji pt. Blikomania – edycja druga, również wzrosła. Właśnie zaczyna się kolejna edycja loterii, w ramach której można wygrać nagrody pieniężne za dokonywanie transakcji.

Blikomania – zasady konkursu i nagrody

Zacznijmy od nagród. Do wygrania są pieniądze w wysokości 100 zł, 1000 zł lub 100 000 zł (jedna nagroda główna). Nagrody niższego stopnia są losowane co tydzień w ilości 100 * 100 zł i 10 * 1000 zł. Pieniądze może wygrać każdy, kto choć raz dokona płatności BLIK-iem. W samym losowaniu udział bierze każda pojedyncza transakcja wykonana za pomocą telefonu. I to nawet na najmniejszą kwotę.

Kwota nagrody

Ilość nagród tygodniowo
Ilość nagród łącznie
100,00 zł
100 nagród
800 nagród
1 000,00 zł
10 nagród
80 nagród
100 000,00 zł
Nie dotyczy
1 nagroda

A zatem – im więcej rzeczy kupimy lub opłacimy za pomocą systemu o nazwie BLIK, tym większa nasza szansa na znalezienie się wśród szczęśliwców, których budżet domowy zostanie powiększony o jedną z powyższych kwot.

Loteria pieniężna trwa od 6.04.2018 do 30.07.2018 r. Samo rejestrowanie płatności odbywa się jednak przez kilka tygodni. W zabawie biorą udział transakcje zarejestrowane od 00:00”00 do 23:59”59 każdego dnia kalendarzowego w systemach bankowych.

Pierwsze losowanie odbywa się w dniu 13.04.2018 r., zaś ostatnie losowanie w dniu 01.06.2018 r. Pod koniec promocji odbędzie się losowanie nagrody głównej – czyli 100 000 złotych.
Co ważne – pieniądze, które otrzymujemy i możemy zostawić na swoim koncie to dokładnie wygrane, o których mowa powyżej. Podatek ustawowy od wygranych w grach losowych opłaca organizator zabawy.

Rodzaje transakcji branych pod uwagę

Wszystkie, które można dokonać BLIK-iem (poza tymi, które zostały już nagrodzone). A wśród nich są:

 • opłacanie zakupów w internecie (rozwiązanie jest udostępniane przez wszystkie popularne systemy płatności),
 • wypłacanie pieniędzy z bankomatu,
 • potwierdzanie przelewów.

Sam system BLIK oferuje przede wszystkim wygodę podobną do tej, którą dają karty debetowe lub kredytowe. Nie trzeba nosić ze sobą gotówki, a nawet karty. Niestety największym minusem na chwilę obecną jest fakt, że w sklepach stacjonarnych mało kto słyszał o potwierdzaniu płatności poprzez telefon, a praktycznie rzecz biorąc płatność BLIKiem jest niedostępna offline. Do jej obsługi potrzebny jest na tę chwilę oddzielny terminal mPOS, co jest przeszkodą i byłoby dodatkowym kosztem dla przedsiębiorców. Dlatego w przygotowaniu jest rozwiązanie zsynchronizowane ze standardowymi terminalami.

Kto i jak może wziąć udział w promocji?

Uczestnikami promocji mogą być osoby, które ukończyły już 13. rok życia [UWAGA!]. Oczywiście, muszą mieć własne konto, które zostanie założone za zgodą ich rodziców, ponieważ trzynastolatki mają tylko częściową zdolność do czynności prawnych.

Ponadto należy:

   • posiadać zainstalowaną aplikację dostarczoną przez bank (lista banków biorących udział w promocji zamieszczamy poniżej),
   • zarejestrować się na stronie internetowej www.blikomania.pl, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego z podaniem numeru PESEL,
   • kliknąć w przesłany link aktywacyjny i potwierdzić rejestrację,
   • ściągnąć aplikację mobilną swojego banku.

Potem wystarczy już tylko dokonywać transakcji. Gdy system wylosuje jedną z naszych transakcji z danego tygodnia, zostaniemy poinformowani o wygranej drogą mailową na adres, który podaliśmy przy rejestracji. Jednym z elementów rejestracji jest zgoda na “przekazywanie informacji chronionych tajemnicą bankową w zakresie obejmującym potwierdzenie wykonania przeze mnie Transakcji BLIK wraz z liczbą Transakcji BLIK wykonanych w okresie objętym losowaniem przeprowadzanym w ramach Loterii”.

rejestracja w blikomania - formularz rejestracyjny

Jakie banki biorą udział w Blikomanii?

Organizatorem konkursu jest spółka Polski Standard Płatności Sp. z o. o., z siedzibą w Warszawie przy ulicy Cypryjskiej 72, która jest jednocześnie operatorem płatności BLIK. Wśród banków posiadających w swoich aplikacjach obsługę płatności BLIK – są: Alior Bank S.A., Bank Millennium S.A., BZ WBK S.A., Getin Noble Bank S.A., ING Bank Śląski S.A., mBank S.A., PKO Bank Polski S.A., BGŻ BNP Paribas S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A., a także Bank Pekao S.A. oraz Credit Agricole S.A. Dwa ostatnie banki mają włączyć się do zabawy najpóźniej do dnia 1.06.2018, ponieważ dopasowują swoje aplikacje.

Na stronie każdej z zaangażowanych instytucji jest zamieszczony ten sam regulamin promocji.

O tym, jak wygląda typowa płatność BLIK napiszemy niebawem oddzielny artykuł. Link do niego znajdzie się w tym artykule. Zapraszamy do rejestrowania się i zabawy. A jeżeli jeszcze nie mają Państwo konta w banku biorącym udział w promocji, zapraszamy do założenia konta osobistego z naszego rankingu.