Jesteś tutaj
Strona główna > Aktualności > Ranking Kont Oszczędnościowych – kwiecień 2019

Ranking Kont Oszczędnościowych – kwiecień 2019

Ranking Kont Oszczędnościowych – kwiecień 2019
4.8 (96%) 5 głosów

Konto oszczędnościowe to wskazane miejsce w dowolnie wybranym banku, w którym możemy gromadzić środki własne na dowolny cel. Konto takie jest często oprocentowane.

Poniżej przedstawiamy przygotowaną przez nas tabelkę ciekawych kont oszczędnościowych dostępnych w Bankach na terenie Polski. Konta można również otwierać online.

Bank Konto oszczędnościowe Warunki Otwarcie konta przez internet
Getin Bank Logo Konto oszczędnościowe

 

Uwaga! Dla posiadających konto osobiste – oferta specjalna 3,5%w skali roku

oprocentowanie 3% w skali roku przez 3 miesiące;

do 200 tys. zł;

na nowe środki;

swoboda wpłat i wypłat z konta;

Otwórz konto
Alior Bank logo Konto Mocno Oszczędnościowe oprocentowanie 2,7% w skali roku przez 4 miesiące;

na nowe środki;

wypłaty bez utraty odsetek;

wypłata drobnych kwot w każdej chwili za 0 zł;

0 zł za przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku;

Otwórz konto
Logo Inteligo Konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe dostępne w ramach prywatnego konta Inteligo

oprocentowanie 1,80% w skali roku;

otwarcie i prowadzenie rachunku za darmo;

wypłata środków w każdej chwili;

Otwórz konto
Bank Millennium - logo Konto oszczędnościowe Profit

 

Uwaga! Konto oszczędnościowe Profit dostępne z rachunkiem Konto 360°

oprocentowanie 2,7% w skali roku przez 3 miesiące od pierwszej wpłaty;
na nowe środki do 200 tys. zł; wpłata i wypłata bez utraty odsetek;jednorazowe bądź regularne zasilanie konta;
Otwórz konto
Citi Handlowy Logo Konto oszczędnościowe

Uwaga! Konto oszczędnościowe dostępne z rachunkiem osobistym Citi Priority;

oprocentowanie podstawowe 0,1%-0,8% w zależności od utrzymania salda i zdeponowanej kwoty;

promocyjne oprocentowanie – 2,5% do 100 tys. znacząca aktywność na profilu klienta;

Otwórz konto
ING Bank Śląski logo Otwarte Konto oszczędnościowe

z ofertą specjalną “Bonus na start”

Uwaga! Nie musisz mieć konta osobistego w ING aby otworzyć konto oszczędnościowe

oprocentowanie 2,5% przez 4 miesiące poniżej kwoty 100 tys. zł;

po okresie promocyjnym oprocentowanie 0,70% niezależnie od kwoty;

dla obecnych klientów banku ING OKO Bonus z oprocentowaniem 2,50% dla nowych środków przez 4 miesiące;

wypłaty bez utraty odsetek;

Otwórz konto
Nest Bank Logo Nest Oszczędności

Uwaga! Należy posiadać rachunek osobisty Nest Konto

oprocentowanie w zależności od salda rachunku w miesiącu otwarcia rachunku i przez 2 kolejne miesiące: 2,5% do kwoty 50 tys. zł, 2,0% powyżej 50 tys. zł; Otwórz konto
Usługi Bankowe logo Konto oszczędnościowe 3% w skali roku do 50 tys. zł przez 3 miesiące dla nowych klientów;

1,5% w skali roku do 5o tys. zł do końca grudnia przy wpływie wynagrodzenia;

po okresie promocyjnym oprocentowanie 1,05% ;

możliwość otrzymania karty do konta;

Otwórz konto

Czy warto zakładać konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe zakładamy w celu wzrostu środków. O oszczędzaniu myślimy na co dzień, jednak de facto konto oszczędnościowe zakładamy z reguły przy okazji otwarcia rachunku osobistego, bo jest ono po prostu proponowane – o czym świadczy dostępność ofert.
Jednak czy warto konto oszczędnościowe zakładać? Otóż tak, jest to dodatkowe konto, które mamy i które jest bezpłatne. Można je mieć w tym samym banku co rachunek osobisty i to jest standardowa oferta w bankach, za wyjątkiem Getin Bank czy ING, które umożliwiają otwarcie również konta oszczędnościowego bez posiadania rachunku osobistego w danym banku.
Na koncie oszczędnościowym oprocentowanie mamy zdecydowanie wyższe niż na koncie osobistym (porównywalne do lokat bankowych – szczegóły ofert w artykule “Ranking najlepszych lokat terminowych”) szczególnie korzystne dla nowych klientów przez pierwszych kilka miesięcy czy na nowe środki.

Posiadając konto oszczędnościowe możemy automatycznie oszczędzać. Zlecając przelew między dwoma kontami osobistym i oszczędnościowym możemy ustawić opcję systematycznego przepływu środków – jeden przelew w miesiącu na określoną kwotę w danym dniu.

Które konto oszczędnościowe wybrać?

Wybór konta oszczędnościowego można rozważyć wspólnie z wyborem konta osobistego (Ranking Najlepszych Kont Osobistych). Plusem dwóch kont w jednym banku są te same dane do logowania. Szybkość bezpłatnego przelewu pomiędzy rachunkami oraz wszystkie dostępne środki i oszczędności w jednym miejscu.

Jednak, aby wypłata środków z konta oszczędnościowego (standardowo jedna wypłata środków w miesiącu jest bezpłatna) nie kusiła zbyt często może warto rozważyć otarcie konta oszczędnościowego w innym banku np. w którym nie trzeba mieć rachunku osobistego.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze konta oszczędnościowego?

Zdecydowanie głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru konta oszczędnościowego to oprocentowanie konta. Należy zwrócić uwagę na jaki okres czasu dane oprocentowanie jest proponowane. W standardowej ofercie banków oprocentowanie jest wysokie przez pierwsze 3-4 miesiące, później spada. Kolejny czynnik to progi dla wpłaconych środków własnych o ile najniższa kwota w przypadku kont oszczędnościowych nie istnie, bo można mieć cały czas 0 zł (średnio opłacalne przy obecnych warunkach kont oszczędnościowych, gdyż wyższe oprocentowanie pierwszych kilku miesięcy stracimy) na koncie to próg górny jest już określony szczegółowo. Pod uwagę przy wyborze konta oszczędnościowego warto też wziąć możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie z konta. Przede wszystkim to czy odsetki są anulowane w trakcie gdy wypłacamy całą czy część kwoty czy jednak przez czas lokowania (do momentu wypłaty) pieniędzy je otrzymamy. W stałej ofercie kont oszczędnościowych jest możliwość jednorazowej bezpłatnej wypłaty środków z konta, każda kolejna wypłata to koszt ok. 20 zł, a odsetki naliczaną są od nowej kwoty.

Uwaga! Nie zapomnij się też zapoznać z innymi dodatkowymi warunkami czy profitami konta oszczędnościowego.

Co wybrać konto oszczędnościowe czy lokatę bankową?

O wyborze lokata bankowa a konto oszczędnościowe decyduje największy zysk w jak najkrótszym czasie. Na co składa się kilka zmiennych wynikających z obecnie dostępnej oferty Banków. Mianowicie:

→ oprocentowanie %

Na lokatach bankowych oprocentowanie jest często wyższe, lecz te najlepsze górne limity oprocentowania są dla nowych klientów lub dla nowych środków, klienci stali otrzymują niższe oprocentowanie czasem nawet porównywalne do początkowego oprocentowania konta oszczędnościowego dla nowych klientów. Jeśli dopiero co założyliśmy konto osobiste, co czyni nas nowym klientem danego banku warto zapoznać się z ofertą (lokat i kont oszczędnościowych) dla nowych klientów.

→ czas rozmnożenia / zamrożenia pieniędzy

Konta oszczędnościowe całkowicie do niedawna miały przewagę nad lokatami bankowymi w dostępności do zdeponowanych na nich środków. Jednak rynek się zmienił zarówno lokat jak i kont oszczędnościowych. Na lokatach nie trzeba już trzymać pieniędzy 6-12 miesięcy by odczuć jakikolwiek zysk. Rywalizują ze sobą oferty krótkoterminowe ze standardowym procentem. Konat oszczędnościowe wprowadziły oferty tzw. zamknięte na 3-4 miesiące, a lokaty przygotowały różne możliwości wypłaty środków z różnym oprocentowaniem, czyli np. zakładam lokatę na 4 miesiące, ale w tej samej ofercie jest możliwość tylko miesięcznego, dwu-, a nawet trzy- miesięcznego ulokowania pieniędzy w zależności od ich ewentualnego zapotrzebowania. Oczywiście najbardziej opłacalną wersją jest “dotrwanie” do maksymalnego końca wybranej oferty.

Dodaj komentarz

Top
Scroll Up