Pożyczki na dowód są specjalną usługą kierowaną do osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy na już i nie mają czasu na to, by ubiegać się o ich pożyczenie w standardowych bankach, które zwykle niestety nie ułatwiają życia klientom. Ich różne rodzaje pojawiają się głównie w ofertach firm pozabankowych. Nieraz to właśnie takie firmy oferują klientom znacznie więcej niżeli tradycyjne banki. Sprawdź, czy rzeczywiście pieniądze są pożyczane także bezrobotnym i na jakich warunkach.

Pożyczki na dowód – ranking ofert 2022

Pożyczkodawca
Granice wiekowe
Kwota pierwszej pożyczki
Czas spłaty

Czy darmowa?

Maksymalna pożyczka w firmie
Szybka Gotówka Logo
18 – brak granicy
6 000 zł
30 dni (maks. 60 dni)

tak

15000 zł za drugim razem
extraportfel logo
21 – 70 lat
3000 zł
30 dni (maks. 45 dni)

tak

6000 zł
SmartPożyczka.pl logo
21 – 75 lat
3000 zł
30 dni

tak

7000 zł
logo firmy Lendon.pl
21 – 75 lat
3000 zł
30 (maks. 45 dni)

tak

6000 zł
3000 złotych za darmo - Netcredit
20 lat
3 000 zł
30 dni (maks. 45 dni)

tak

5000 zł
AlfaKredyt.pl logo
21 – 75 lat
2000 zł
do 30 dni

tak

5000 zł
logo finansoweposiłki
19 – 73 lata
1 000 zł
30 dni

tak

2000 zł
Logo firmy Vivus
19 – 78 lat
3 000 zł
30 dni

tak

7000 zł
wandoo logo
20 – 70 lat
2 500 zł
30 dni

tak

5000 zł
viasms logo
20 – 72 lata
1500 zł
30 dni

tak

4000 zł
filarum.pl logo
20 – 76 lat
1000 zł
30 dni

nie

5000 zł
sohocredit logo
20 – 76 lat
1000 zł
30 dni

nie

4000 zł

Pożyczki na dowód – wymagania

Brunetka pożyczająca na dowód przez komputer - z kawą Pożyczki na dowód najczęściej są odmianą chwilówek. W ich przypadku formalności zostają ograniczone do absolutnego minimum. Pożyczanie jedynie na okazanie dowodu stały się więc w tym momencie najprostszym i najszybszym sposobem na uzyskanie dodatkowych środków pieniężnych.

To typ pożyczki, która zostaje udzielony klientowi na podstawie jego dowodu osobistego i wyłącznie tego dokumentu. Nie trzeba więc przekazywać firmie żadnych dodatkowych informacji. Nie trzeba nawet pokazywać jej swojego zaświadczenia o zarobkach bądź jakichkolwiek wyciągów bankowych. Wszystko odbywa się na jasnych zasadach. Ograniczenie formalności do minimum i ich wyraźne uproszczenie działa oczywiście na korzyść klienta.

Sprawdź też: Ranking pożyczek na 30 dni

Zalety szybkiego pożyczania

To, co wyróżnia wszystkie pożyczki na dowód, to szybkość realizacji usługi. Przy pomocy tej formy kredytowania można uzyskać pieniądze wręcz ekspresowo. Nie trzeba czekać dniami i tygodniami na odpowiedź banku, która i tak w niektórych przypadkach byłaby negatywna, co wynikałoby z nieposiadania zdolności kredytowej.

Firmy, które oferują pożyczki na dowód, nie rzadko w ogóle nie interesuje wysoka zdolność kredytowa potencjalnego klienta. Wymagają od niego tylko i wyłącznie okazania dowodu osobistego. To na jego podstawie udzielają pożyczek. I to często wcale niemałych.

Na pewno każdy taki kredyt na dowód może okazać się wygodną i ciekawą alternatywą dla każdej innej tradycyjnej pożyczki. Wszyscy są w stanie go wziąć. Trzeba mieć tylko dowód osobisty, czyli mieć ukończony osiemnasty rok życia. I to tyle. Z tego powodu pożyczki na dowód mogą być brane nawet przez bardzo młodych ludzi, którzy potrzebują pieniędzy do realizacji swoich drobnych wydatków.

Pożyczka dla bezrobotnego

Zapewne wydaje ci się, że jako osobie bezrobotnej nie wolno ci nawet starać się o jakąkolwiek pożyczkę. W końcu bank zawsze poprosi cię o zaprezentowanie twojego źródła dochodów, więc skoro go nie masz, twoja zdolność kredytowa od razu na tym traci i nie pozwala ci na pożyczenie nawet najmniejsze kwoty. Czy jednak na pewno?

W końcu istnieje jeszcze coś takiego jak pożyczka na dowód, a ona znacząco różni się od każdego typowego i “normalnego” kredytu. Co prawda w swojej obecnej sytuacji raczej nie będziesz w stanie uzyskać wsparcia finansowego od banku, jednakże zawsze możesz zgłosić się do instytucji pozabankowej. A to, że jesteś osobą bezrobotną, nie znaczy przecież wcale, że nie masz żadnego źródła dochodów.

Musisz się z czegoś utrzymywać. Być może więc pobierasz alimenty albo korzystasz z renty, dzięki czemu jesteś w stanie normalnie funkcjonować. Mimo wszystko zwykłe banki raczej nie chcą pożyczać pieniędzy emerytom czy rencistom. Co innego alternatywne dla nich instytucje. To właśnie do firm pozabankowych powinieneś się zgłosić, jeżeli chcesz bez żadnych problemów pożyczyć jakąś kwotę.

Finansowanie dla bezrobotnych 18-latków

Świetną propozycją dla osób młodych są pożyczki dostępne od ręki, bez okazywania zarobków, ale jeszcze bez statusu bezrobotnego. Tuż po ukończeniu szkoły średniej zazwyczaj nie masz jeszcze żadnej stałej pracy, ale mimo tego możesz chcieć wziąć jakiś kredyt, by np. pojechać na upragnione wakacje i wypocząć przed rozpoczęciem studiów.

Teoretycznie mógłbyś pożyczyć pieniądze od rodziców, ale z różnych względów możesz nie chcieć tego robić. W takim przypadku dobrym wyborem okaże się właśnie pożyczka przez internet bez BIK i KRD. To świetna opcja dla ludzi młodych, którzy nie mają jeszcze wypracowanej żadnej historii kredytowej i nie mają stałej pracy, dzięki której mogliby pokazać bankowi swoją umowę o pracę.

Istnieje jeszcze coś takiego jak pożyczka na dowód dla osób zadłużonych, o której też czasem warto pomyśleć. Sprawdź, na czym ona dokładnie polega i jak działa. Być może to właśnie dzięki niej szybciej poradzisz sobie ze swoimi długami.