Urząd Skarbowy nakłada na każdego obywatela, który uzyskał przychód w roku poprzedzającym ten, w którym składa się dokumenty do złożenia zeznania podatkowego. Zawiera ono wszystkie niezbędne informacje dotyczące sposobu zatrudnienia, uzyskanego przychodu, kosztów z nim związanych oraz finalnego dochodu. Jest to istotna informacja dla Urzędu Skarbowego dotycząca jego podatników.

Kto jest zobowiązany do składania zeznania podatkowego?

Do złożenia zeznania zobowiązany jest każdy, kto rozlicza się ze swoich podatków w Polsce oraz tutaj otrzymał dochód. Niezależnie, czy powstał on w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą czy może w konsekwencji zawierania umów o pracę lub cywilno-prawnych, takich jak umowa zlecenie. Złożenie zeznania PIT online jest równoważne z legalizacją swoich zarobków, jakie osiągnęło się w roku poprzednim. Jest to niezwykle istotne, ponieważ kary oraz mandaty za niedotrzymanie tego obowiązku są znaczne oraz często przekraczają kwotę podatku, jaki został zapłacony w przeciągu poprzedniego roku kalendarzowego.

Serwis Twój ePIT

W naszym serwisie udostępniamy bezpłatnie możliwość rozliczenia się za poprzedni rok. Wystarczy wejść na stronę internetową Twój e-PIT oraz podać potrzebne informacje, które są potrzebne, aby Urząd Skarbowy odpowiednio zidentyfikował podatnika, który składa rozliczenie roczne. Dzięki jednej informacji można w krótkim czasie uzyskać dostęp do wszystkich swoich danych zarówno z lat poprzednich jak i z obecnego zeznania PIT, jeżeli jest on już dostępny na koncie podatnika. Serwis umożliwia również wyliczenie oraz proste rozliczenie wszystkich ulg podatkowych. Umożliwiają one zmniejszenie podatku, jaki należy zapłacić do Urzędu Skarbowego lub według danych podawanych przez MInisterstwo Finansów mogą nawet przyczynić się do otrzymania zwrotu nadpłaconego podatku, co stanowi dodatkowy zastrzyk gotówki dla osób, którym przysługuje możliwość odliczenia wielu ulg ze względu na ich sytuację życiową oraz materialną.

Serwis e PIT jest bezpośrednio połączony z bazą płatników, dlatego nawet właściciele działalności gospodarczej lub pracownicy działów specjalnych produkcji rolnej mogą bez żadnych problemów rozliczyć się przez nasz serwis. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych osób, które w ubiegłym roku posiadały kilka źródeł dochodów oraz obecnie są zmuszone zebrać je razem oraz odpowiednio wypełnić dokumenty. Jeżeli są one w odpowiednim formacie wystarczy wgrać je do systemu, a e PIT samodzielnie wypełni wszystkie potrzebne informacje. Następnie pozostanie jedynie dokładne sprawdzenie, czy dane się zgadzają oraz przesłanie dokumentów zawierających zeznanie roczne podatkowe do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, który następnie rozpatrzy wszystkie elementy w odpowiedni sposób oraz podejmie właściwe kroki mające na celu uregulowanie kwestii podatkowych za rok, za jaki składane jest zeznanie.

Twój e-Pit

PIT 37 składany do Urzędu Skarbowego

PIT 37 to zeznanie roczne składane przez podatników do Urzędu Skarbowego. Można składać go na kilka sposobów. Jest to osobiste złożenie, pocztowe lub online. PIT 37 online to obecnie najchętniej wybierana forma ze wszystkich dostępnych. Daje możliwość komfortowego rozliczenia się bez konieczności wychodzenia z domu, oczekiwania w długich kolejkach w urzędzie oraz bez formalności, jakich trzeba dopełnić podczas składania PIT 37 osobiście, bez profilu zaufanego, który daje możliwość rozliczenia się za poprzedni rok za pomocą nawet jednego kliknięcia. Wówczas wystarczy zaledwie kilka minut, aby dopełnić obywatelskiego obowiązku.