Jesteś tutaj
Strona główna > Aktualności > Skompletuj wyprawkę szkolną z programem rządowym

Skompletuj wyprawkę szkolną z programem rządowym

Skompletuj wyprawkę szkolną z programem rządowym
4 (80%) 1 głosów

Początek nowego roku szkolnego to nie tylko trudne powroty po wakacjach ale również miłe i oczekiwane powroty do przyjaciół ze szkolnej ławy.  Nie jednemu opiekunowi czas przygotowań wyprawki szkolnej spędza sen z powiek. Nie oszukujmy się nowy rok szkolny to duży wydatek  na podręczniki, przybory szkolne i ubrania. Dlatego już teraz zapoznaj się z programem dobry start, którym objęte jest każde dziecko rozpoczynające naukę w szkole.

“Dobry start 300 zł dla ucznia” to nowy program rządowy w edukację dzieci. Program zakłada jednorazowe wsparcie w kwocie 300 zł dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Datek otrzyma, każdy bez względu na dochód.

Komu przysługuje świadczenie Dobry Start?

Świadczenie Dobry Start przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do skończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne również uczące się w szkole objęte są świadczeniem, do ukończenia przez nie 24 roku życia.

UWAGA! Świadczenie otrzymasz na każde dziecko w rodzinie objęte obowiązkiem szkolnym w wieku o 7 do 20 roku życia

Prawo do świadczenia mają także:

✓ dzieci sześcioletnie jeśli rozpoczęły naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej;

✓ uczniowie w wieku 20 lat, gdy nawet ukończą 20 rok życia przed rozpoczęciem roku szkolnego;

✓ uczniowie w wieku 24 lat, gdy nawet ukończą 24 rok życia przed rozpoczęciem roku szkolnego i posiadają orzeczenie o niepełnosprawności;

Wnioski o przyznanie świadczenia można składać od 1 lipca do 30 listopada 2018 roku. Gwarancją otrzymania świadczenia do 30 września jest złożenie wniosku jeszcze w sierpniu. Wnioski złożone później będą rozpatrywane i  wypłata świadczenia, po akceptacji nastąpi w przeciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione od podatku oraz od egzekucji komorniczej.

Wnioski o wypłatę świadczenia można składać online empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia także w wersji papierowej w urzędzie miasta lub gminy lub innej jednostce wyznaczonej w gminie.

Jak złożyć wniosek przez bankowość elektroniczną?

Wygodnym sposobem jest złożenie wniosku o świadczenie na Dobry Start przez bankowość elektroniczną w banku, w którym posiadasz rachunek osobisty.

Program Rządowy Dobry Start

Jednakże ilość banków w których można złożyć wniosek jest ograniczona. Korzystając z tabelki poniżej  zorientuj się czy w Twoim banku można złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start. Jeśli nie, załóż konto osobiste w banku w którym będziesz mógł złożyć wniosek. W tabelce prezentujemy również nazwy rachunków osobistych, które znajdują się w ofercie tychże banków.

Bank Nazwa rachunku osobistego
PKO Bank Polski Konto bez Granic Otwórz konto
Konto Przekorzystne Otwórz konto
mBank logo eKonto Standard Otwórz konto
Konto Direct z Moim ING Otwórz konto
Alior Bank logo Konto Jakże Osobiste Otwórz konto
Usługi Bankowe Konto Freemium

Konto Premium

Otwórz konto Freemium

Otwórz konto Premium

Bliskie Konto Pocztowe Otwórz konto
Nowe Konto dla Ciebie Otwórz konto
Bank Millennium Konto 360° Otwórz konto
Getin Bank Logo Konto Proste Zasady Otwórz konto
Nest Bank Logo Nest Konto Otwórz konto
Banki Spółdzielcze SGB Konto za złotówkę Otwórz konto
Bank BPS LOGO iKonto Otwórz konto

Szczegółowych informacji o bankach przedstawionych w tabelce powyżej dowiesz się więcej w naszym artykule Ranking najlepszych kont osobistych – sierpień 2018 Prezentujemy banki, w których można złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start jak również banki, które mają naszym zdaniem najciekawsze oferty kont osobistych. W artykule (Ranking najlepszych kont osobistych -sierpień 2018) przedstawiliśmy warunki, zasady i dostępne promocje wynikające z prowadzenia rachunku osobistego w danym banku.

Charakterystyka wniosku Dobry Start przygotowany na podstawie informacji dostępnymi na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Top
Scroll Up