Jesteś tutaj
Strona główna > Bez kategorii > Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi
3 (60%) 1 głosów

Czy zakładając konto w banku muszę mieć obowiązkowo kartę płatniczą?

Nie ma obowiązku posiadania karty płatniczej do zakładanego konta. Jednak, jeśli korzystasz z promocji dla nowych klientów i zakładasz wskazane w promocji konto to często jednym z warunków, aby otrzymać premię za założenie konta jest także wnioskowanie o kartę do konta.

Jak nie płacić za prowadzenie konta?

Wszelkie ogólnodostępne konta bankowe (w różnych bankach) dla pełnoletnich  osób fizycznych są płatne. W regulaminie banków istnieje odstępstwo od tego punktu, po spełnieniu warunku. Głównie spełnienie warunku polega na zapewnieniu wpływu na konto w określonej kwocie. Czasem jest jasno wyszczególnione, że musi to być wynagrodzenie. W innych wypadkach może to być wpłata własna – możesz udać się do oddziału lub w bardziej wygodny sposób wykonać przelew z rachunku z innego banku. Nigdy nie będzie uznana przelew z innego Twojego konta w tym samym banku. Warto więc zapoznać się z regulaminem interesującego Ciebie konta i informacjami na naszej stronie dotyczącymi warunków przy zakładaniu konta.

Kiedy mogę zamknąć konto osobiste?

Konto możesz zamknąć w dowolnej chwili. Należy również przewidzieć miesięczny czas wypowiedzenia od chwili złożenia dyspozycji o zamknięciu rachunku. Chyba, że założyłeś konto z oferty promocyjnej banku to wtedy warto przypomnieć sobie regulamin otworzonego konta i informacje na naszej stronie dotyczące warunków otrzymania premii. Gdy zamkniesz konto bądź złożysz dyspozycje zamknięcia rachunku w czasie trwania promocji w której uczestniczysz nie otrzymasz premii.

Co zrobić, gdy bank nie wypłacił mi pieniędzy za otworzenie konta w promocji?

Jeśli otworzyłeś konto w promocji i bank nie wypłacił Tobie gratyfikacji po spełnieniu przez Ciebie wszystkich warunków wynikających z założenia konta oraz czas określony w regulaminie na wypłatę premii przez bank minął złóż reklamację. We wszystkich bankach funkcjonują działy reklamacji, a niektóre z banków mają swoich rzeczników finansowych – którzy rozwiązują nieporozumienia i spory między instytucją finansową a klientem. Reklamacje można składać za pośrednictwem e-maila.

Co to jest promocja bankowa?

Jest to oferta skierowana do potencjalnych klientów banku. Wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami prowadzenia konta lub wypłatą środków pieniężnych, po spełnieniu ustalonych warunków – określane jako premia przez określony czas w celu pozyskania nowych klientów.

Ile mogę posiadać rachunków osobistych?

Możesz posiadać dowolną ilość rachunków osobistych w różnych bankach. Obecnie banki odchodzą od oferty wielu propozycji kont bankowych dla określonej grupy społecznej – wynikającej z zamożności czy wieku klienta. Choć jeśli już takie są, to oferta jest na tyle zróżnicowana, że będzie nam odpowiadało tylko jedno konto.

Odpowiednią opcją jest otworzenie rachunku osobistego w danym banku i jednocześnie konta oszczędnościowego. Tak zyskamy dwa konta, jeśli nam na dwóch zależy, aby na jednym oszczędzać pieniądze.

Jak wybrać konto bankowe?

Wybierając konto osobiste należy przeanalizować kilka ważnych aspektów, aby w pełni być usatysfakcjonowanym z wyboru. Mianowicie pod uwagę należy wziąć opłaty za rachunek – jeśli nie chcesz płacić za konto osobiste, to wtedy wybieraj konto za 0 zł. W ofercie banków znajdziemy darmowe rachunki z warunkami lub bez żadnych warunków do spełnienia. Jeśli jednak wybrałeś z warunkami zapoznaj jakie to są – czy jest to zapewnienie miesięcznego zasilenia konta – jeśli tak, to jaka jest to kwota i czy spełnisz to wymaganie. Kolejny ważny element przy wyborze konta to czy usługi (karta debetowa, wypłata i wpłata z bankomatu itp.) oferowane do otwartego rachunku są darmowe. W naszym rankingu najlepszych kont osobistych wyszczególniliśmy szczegóły kont osobistych. Zapraszamy do rankingu tu.

Czy muszę udać się do oddziału by otworzyć konto osobiste?

Nie jest konieczne byś odwiedzał/-a oddział w celu otworzenia konta. Możesz to uczynić całkowicie przez internet, co zaoszczędzi Tobie czas. W domowym zaciszu na spokojnie przeanalizujesz warunki konta i jednocześnie możesz zapoznać się z ofertami z kilku banków w tym samym czasie.

Umowę otwarcia rachunku możesz również podpisać bez wychodzenia z domu, gdy wybierzesz podpisanie umowy w obecności kuriera. Drugą możliwą opcją jest podpisanie umowy w wybranej przez siebie placówce banku, zaznaczasz ją przy składaniu wniosku online i wtedy dokumenty będą dla Ciebie przygotowane.

Jak otworzyć rachunek osobisty przez internet?

Gdy już mamy wybrane konto z naszego rankingu najlepszych kont osobistych –>w tabeli klikamy Otwórz konto. Kolejno znajdziemy się na stronie banku, gdzie podajemy swoje dane.

Czy muszę mieć 18 lat by otworzyć konto osobiste?

Nie musisz mieć skończonych 18 lat, aby posiadać w banku swoje indywidualne konto osobiste. Rachunek możesz otworzyć, gdy skończysz 13 lat – jest to wiek w którym posiadasz ograniczoną zdolność do czynności prawnych. Jednak w tym wypadku wymagana jest zgoda opiekuna ustawowego. Większość banków posiada w ofercie konta młodzieżowe od 13 roku życia.

Dodaj komentarz

Top