Czy da się zarobić otwierając konto osobiste?
4.3 (85.71%) 7 głosów

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, zauważa się kiełkującą tendencję do zmian. Mimo, że czasem przychodzą one nam z trudem to zmieniamy wcześniejsze wybory. O ile nie wszystkie podlegają dyskusji i nie należy ich zmieniać, to niektóre po prostu warto przeformować, by zyskać korzyść. Jedną z takich okazji jest Promocja, tak hasło mogło się “przejeść”, gdyż na każdym rogu na nas czyha. Jednak nie należy się bać i podejść do tematu z rozsądkiem. Bo nie każda promocja wpuszcza nas w maliny i nie każda oznacza to do czego przyzwyczaiło nas życie. Należy tylko dobrze zapoznać się z promocją i ocenić czy taka nas interesuje. Lecz, kto by nie chciał by pieniędzy mu przybywało?

Czy da się zarobić otwierając konto osobiste?

Banki i oferty promocyjne

Przyzwyczailiśmy się mieć rachunek w jednym banku, a tym samym trzymać w nim pieniądze i korzystać z dostępnych w nim produktów nam potrzebnych. I tak jak założyliśmy rachunek osobisty, gdy podejmowaliśmy pierwszą pracę, by pierwsza wypłata wpłynęła, tak jest do tej pory, cały czas korzystamy z tego samego banku. Bo sprawdzony bank, który zapewne polecił nam ktoś z rodziny, który też z usług tej placówki finansowej nadal korzysta.

A bank mając stałego klienta już o niego nie dba. Ewentualnie przeformułuje nam nazwę konta osobistego dla młodych na konto osobiste. Dorzuci opłaty za prowadzenie rachunku, zmienią się zasady wykonywania przelewów online itd., no bo przecież zmienił nam się rachunek, którego prowadzenie opiera się na innych regułach.

Jednak, czy tak musi być?

Otóż nie. Nie musimy być związani  dożywotnio z jednym bankiem. Szczególnie teraz, gdy banki zwiększają atrakcyjność ofert, aby to właśnie u nich otworzyć swój rachunek osobisty.

Pamiętaj! Aby skorzystać z promocji ze zwrotu płatności kartą, należy tej kary używać!

Oczywiście, gdy przystępujemy do promocji, zawsze są określone reguły, np. co należy zrobić by dany profit otrzymać. Jasne jest, aby otrzymać zwrot płatności kartą, należy tej karty wydanej do konta używać.
A gdy czas obejmującej nas promocji minie i warunki regulaminu możemy rachunek osobisty po prostu przenieść do innego banku.

Jak wybrać konto osobiste z promocji bankowej?

Ofert kont osobistych wiele, a tym samym korzyści różnych też wiele. Które wybrać? Z jakich skorzystać?

Na pewno wpierw, warto odpowiedzieć sobie:

  1. czy dana oferta jest dla nas interesująca i czy faktycznie będzie przydatna oraz czy spełnia oczekiwania;
  2. czy możemy w danym banku do danej promocji przyłączyć się, wiele z ofert skierowanych jest do nowych klientów bądź bardzo dawnych klientów, którzy kiedyś byli już klientami danego banku, ale z różnych przyczyn już nie są;
  3. jak często będziemy korzystać z usługi banku i czy jesteśmy w stanie wypełnić warunki by otrzymać profit, czy korzystanie z promocji będzie wymagało dodatkowych wysiłków by spełnić warunki regulaminu promocji, czy po prostu będzie to dodatkowy bonus za czynności, które i tak wykonujemy niemalże codziennie (np. płatność kartą) bądź systematyczną cykliczną czynność (np. opłata rachunków);
  4. czy dana promocja i warunki regulaminu promocji oraz regulaminu odnośnie kont bankowych są zadowalające;

Ostatnio w naszym serwisie przedstawiliśmy Państwu, oferty trzech kont osobistych z trzech różnych banków. Każde z nich ma ciekawą ofertę.

Pierwsze konto osobiste, które zaprezentowaliśmy to Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim WBK. Konto osobiste w Banku Zachodnim WBK po za ofertą standardową: 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za wypłaty w bankomatach BZ WBK i 0 zł przelewy internetowe Elixir posiada w ramach Konta Jakie Chcę usługi, które samemu można dobrać, dopasować i zmieniać na inne, gdy są potrzebne. A dobór dodatkowej usługi zależy od klienta czy chce taniej podróżować, czy chce płacić niższe rachunki, czy chce skuteczniej oszczędzać, a może korzystniej kupować czy otrzymywać zwrot za opłatę rachunków.
Szczegóły konta przedstawiliśmy w artykule BZ WBK: Konto osobiste Jakie Chcę”

Otwórz Konto Jakie Chcę

Drugie konto osobiste, które zaprezentowaliśmy to eKonto Standard w mBanku. Konto osobiste dostępne w 3 edycji promocji Lepiej z eKontem”. Korzystając z opisanej promocji, eKonto Standard można jeszcze otworzyć do 31.03.2018 roku. Przedstawione konto osobiste także gwarantuje usługi za 0 zł, jak: otwarcie i  prowadzenie konta, za wypłaty kartą od 100 zł, za przelewy internetowe w złotówkach, za kartę debetową przy 5 transakcjach.

Atutem eKonta Standard jest  4 % zwrotu wartości transakcji kartą lub BLIKIEM przez 5 miesięcy. W sumie można łącznie odebrać, aż 650 zł.
Szczegóły konta przedstawiliśmy w artykule: mBank: Zarabiaj z eKontem standard”

Otwórz eKonto Standard w mBanku

Trzecie konto osobiste, które zaprezentowaliśmy to Konto Jakże Osobiste w Alior Bank. Konto osobiste w Alior Banku, to również konto, gdzie otrzymamy za 0 zł prowadzenie konta, kartę debetową i krajowe przelewy internetowe w złotówkach.

Atutem Konta Jakże Osobistego jest możliwość doboru dodatkowych korzyści do konta. I tu nie ma ograniczeń możesz dobrać nawet wszystkie w zależności, które są potrzebne.  Czy to będzie 3% na koncie oszczędnościowym, ubezpieczenie w podróży, pakiet natychmiastowych przelewów, bezpłatne bankomaty w Polsce i za granicą, pakiet assistance, czy 1% zwrotu za zakupy to Ty wybierasz, zmieniasz i dopasowujesz do siebie. Dwie dowolnie wybrane korzyści do konta są bezpłatne, każda kolejna dobrana korzyść do konta to koszt 3,50 zł miesięcznie.
Szczegóły konta przedstawiliśmy w artykule: Alior Bank: Konto korzyści dopasowanych do Ciebie

Otwórz Konto Jakże Osobiste w Alior Bank

 

Bank Zachodni WBK       mBank         Alior Bank