Na przestrzeni kilku ostatnich lat Polacy coraz częściej zmieniają wcześniejsze wybory dotyczące instytucji, którym powierzamy swoje pieniądze. Jedną z okazji do zmian promocje bankowe. Jak się okazuje, nie każda promocja wpuszcza nas w przysłowiowe maliny, a wręcz można na nich dobrze zarobić. Należy tylko dobrze zapoznać się z warunkami w regulaminach i ocenić, które warunki zdołamy spełnić i ile na tym zarobimy.

Banki i oferty promocyjne

Przyzwyczailiśmy się mieć rachunek w jednym banku od lat, a tym samym trzymać w nim pieniądze i korzystać z produktów tylko w nim. Scenariusz jest praktycznie taki sam: założyliśmy rachunek osobisty, gdy podejmowaliśmy pierwszą pracę, by pierwsza wypłata wpłynęła właśnie na niego. Najczęściej też cały czas korzystamy z tego samego konta. Bo to jest sprawdzony bank, który zapewne polecił nam ktoś z rodziny, albo był najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

A bank mając stałego klienta już o niego nie dba. Ewentualnie przeformułuje nam nazwę konta osobistego dla młodych na konto osobiste. Dorzuci opłaty za prowadzenie rachunku, zmienią się zasady wykonywania przelewów online itd., bo przecież zmienił nam się rachunek, którego prowadzenie opiera się na innych regułach.

Większa ilość kont i czerpanie z nich korzyści

Nie musimy być związani dożywotnio z jednym bankiem. Szczególnie teraz, gdy banki zwiększają atrakcyjność ofert, aby to właśnie u nich otworzyć swój rachunek osobisty.

Pamiętaj! Aby skorzystać z promocji ze zwrotu płatności kartą, należy tej kary używać!

Oczywiście, gdy przystępujemy do promocji, zawsze są określone reguły, np. co należy zrobić by dany profit otrzymać. Jasne jest, aby otrzymać zwrot płatności kartą, należy tej karty wydanej do konta używać.

A gdy czas obejmującej nas promocji minie i warunki regulaminu możemy rachunek osobisty po prostu przenieść do innego banku.

Jak wybrać konto osobiste z promocji bankowej?

Ofert kont osobistych istnieje wiele, a tym samym wachlarz korzyści jest szeroki. Które wybrać? Z jakich skorzystać?

Najpierw warto odpowiedzieć sobie na kwestie:

  1. czy dana oferta jest dla nas interesująca i czy faktycznie będzie przydatna oraz czy spełnia oczekiwania?
  2. czy możemy w danym banku do danej promocji przyłączyć się jako dotychczasowy klient? Wiele z ofert skierowanych jest tylko do nowych klientów bądź bardzo dawnych klientów.
  3. jak często będziemy korzystać z usługi banku i czy jesteśmy w stanie wypełnić warunki by otrzymać profit? Czy korzystanie z promocji będzie wymagało dodatkowych wysiłków, by spełnić warunki regulaminu promocji, czy po prostu będzie to dodatkowy bonus za czynności, które i tak wykonujemy niemalże codziennie (np. płatność kartą) bądź systematyczną cykliczną czynność (np. opłata rachunków)?
  4. czy dana promocja i warunki regulaminu promocji oraz regulaminu odnośnie do kont bankowych są zadowalające?

Ostatnio w naszym serwisie przedstawiliśmy Państwu, oferty trzech kont osobistych z trzech różnych banków. Każde z nich ma ciekawą ofertę.

Bank Zachodni WBK Pierwsze konto osobiste, które zaprezentowaliśmy to Konto Jakie Chcę w Banku Zachodnim. Konto to poza ofertą standardową:

  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za wypłaty w bankomatach BZ WBK,
  • 0 zł przelewy internetowe Elixir.

W ramach Konta Jakie Chcę istnieją usługi, które samemu można dobrać, dopasować i zmieniać na inne, gdy są potrzebne. A dobór dodatkowej usługi zależy od klienta czy chce taniej podróżować, czy chce płacić niższe rachunki, czy chce skuteczniej oszczędzać, a może korzystniej kupować czy otrzymywać zwrot za opłatę rachunków.

Otwórz Konto Jakie Chcę!

mBankDrugie konto osobiste, które zaprezentowaliśmy to eKonto Standard w mBanku. Konto osobiste dostępne w 3. edycji promocji “Lepiej z eKontem”. Korzystając z opisanej promocji, eKonto Standard można jeszcze otworzyć do 31.03.2018 roku. Przedstawione konto osobiste także gwarantuje usługi za 0 zł, jak: otwarcie i  prowadzenie konta, za wypłaty kartą od 100 zł, za przelewy internetowe w złotówkach, za kartę debetową przy 5 transakcjach.

Atutem eKonta Standard jest 4 % zwrotu wartości transakcji kartą lub BLIK-iem przez 5 miesięcy. W sumie można łącznie odebrać, aż 650 zł.

Szczegóły konta przedstawiliśmy w artykule: “mBank: Zarabiaj z eKontem standard”.

Otwórz eKonto Standard w mBanku!

Alior BankTrzecie konto osobiste, które zaprezentowaliśmy to Konto Jakże Osobiste w Alior Bank. Konto osobiste w Alior Banku, to również konto, gdzie otrzymamy za 0 zł:

  • prowadzenie konta,
  • kartę debetową,
  • krajowe przelewy internetowe w złotówkach.

Atutem Konta Jakże Osobistego jest możliwość doboru dodatkowych korzyści do konta. I tu nie ma ograniczeń możesz dobrać nawet wszystkie w zależności, które są potrzebne.  Czy to będzie 3% na koncie oszczędnościowym, ubezpieczenie w podróży, pakiet natychmiastowych przelewów, bezpłatne bankomaty w Polsce i za granicą, pakiet assistance, czy 1% zwrotu za zakupy to Ty wybierasz, zmieniasz i dopasowujesz do siebie. Dwie dowolnie wybrane korzyści do konta są bezpłatne, każda kolejna dobrana korzyść do konta to koszt 3,50 zł miesięcznie.

Otwórz Konto Jakże Osobiste w Alior Bank!