Faktura VAT to jeden z najbardziej podstawowych dokumentów, bez którego trudno wyobrazić sobie prowadzenie działalności. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą czy średnią firmę, musisz mieć porządek w dokumentach. Na szczęście dzisiaj masz możliwość skorzystania z wielu narzędzi pozwalających w prosty sposób zapanować nad dokumentami.

Faktury online – dlaczego warto?

Program do wystawiania faktur online to rozwiązanie, które ceni sobie bardzo wielu przedsiębiorców. Dzisiaj zarówno faktura proforma, jak i faktury VAT, faktury walutowe – wszystkie te dokumenty w wersji elektronicznej są honorowane na równi z papierowymi. Oznacza to, że możesz uniknąć konieczności drukowania, wypełniania, podpisywania bardzo wielu dokumentów. Wystawianie faktur online jest dziecinnie proste, wystarczy ci odpowiedni druk dostosowany do obowiązującej cię stawki VAT lub ryczałtu. Faktury online są wygodne, zachowanie w nich porządku nie nastręcza większych trudności. Zapanowanie nad rozliczeniami jest dzięki temu znacznie prostsze.

faktury online

Program do wystawiania faktur i nie tylko

Wystawienie faktury to nie jedyny obowiązek, który wiąże się z przygotowaniem odpowiednich dokumentów. Do wielu faktur potrzebne są ci choćby umowy o dzieło. Do umowy zlecenia potrzebne są odpowiednie rachunki. Jeszcze więcej obowiązków generuje podatek VAT. Podatnicy VAT czynni prowadzić muszą ewidencję ujawniającą podstawy opodatkowania oraz wartość podatku VAT. Chodzi tutaj o dokumentację dotyczącą nabywanych towarów i usług. Do tego dochodzi szczegółowa ewidencja sprzedaży. W końcu potrzebny jest także plik JPK_V7. Formularze online także i w tym przypadku stanowią cenną pomoc. Fakturę VAT łatwo dzięki nim odpowiednio rozliczyć, zewidencjonować. Wzór faktury pdf, umowy zlecenia, ewidencji kosztów – to wszystko pliki, które znacznie ułatwiają prowadzenie codziennej działalności.

Formalności na pierwszym miejscu

Niezależnie od tego, czy wystawiasz faktury cykliczne czy za każdym razem są one nieco inne, czy twoją podstawą jest faktura walutowa czy ta wystawiania w złotych, czy bazujesz na umowie zlecenie czy dzieło – porządek w dokumentach to podstawa. Dzisiaj, szczególnie w perspektywie planowanych zmian w prawie podatkowym, ogromnie istotne jest, aby w dokumentacji firmowej panował absolutnie nieskazitelny porządek. Nie musi to jednak oznaczać długich godzin spędzonych przy biurku. Z formularzami online, fakturami wystawionymi elektronicznie możesz znacznie skrócić czas obsługi finansowo-księgowej firmy.