Zbliżające się świąteczne wydatki spędzają Ci sen z powiek? Pomyśl chwilę i przeczytaj poniższe rady – zobaczysz, że uda Ci się zarobić jakąś ekstra gotówkę przed Bożym Narodzeniem. Promocje bankowe nie są dla Ciebie, kredyt czy szybka pożyczka jakoś nie wzbudzają Twojego zaufania – to nie jedyne rozwiązania! Poniżej kilka pomysłów, jak zdobyć dodatkowy grosz bez wypruwania sobie żył.

Skąd wziąć pieniądze na święta Bożego Narodzenia? Sprzedaj coś

Przejrzyj zakamarki szaf i schowków, na pewno znajdziesz przedmioty, które nie są Ci już potrzebne i spokojnie mogłyby znaleźć nowego właściciela. Możesz sprzedać ubrania, które czekają już kilka lat na dzień pod tytułem „kiedyś schudnę”. Bardzo popularną i skuteczną zarazem jest tu aplikacja Vinted.

Bałwanek - cynamon i szyszka - Święta Bożego NarodzeniaMoże w nowym domu zamieszka patera i wazon, które otrzymałaś od teściowej, ale jakoś nie sprostały wysublimowanym wymaganiom Twojego gustu? Jeśli czegoś nie używasz, jeśli teraz już nie potrzebujesz – sprzedaj. Wystaw przedmioty na aukcję internetową czy serwis z ogłoszeniami, tak możesz sprzedać nawet nie wychodząc z domu, prościej już chyba być nie może.

Sprawdź też: Ranking pożyczek na święta – szybka kasa od firm pozabankowych?

Ręczna robota zawsze w cenie

Masz zdolności manualne – dlaczego więc ich nie wykorzystać, żeby dorobić parę groszy. Przed świętami Bożego Narodzenia rękodzieło sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Umiesz szyć, dziergać, zaplatać, a może masz mini warsztat stolarski – dalej, pomyśl chwilę. Zrób kalendarz adwentowy albo ozdoby choinkowe, bo przed świętami znaleźć kupca na taki handmade naprawdę nie jest trudno. Wiele osób docenia włożone serce, poświęcony czas i oryginalność przedmiotów, a prace ręczne sprzedawane są za całkiem spore sumy pieniędzy.

Sprawdź też: Budżet domowy – czym jest i jak go zaplanować? Samodzielnie w zeszycie czy w aplikacji?

Dodatkowa praca przed świętami

Popytaj sąsiadów, znajomych, rodzinę albo zamieść ogłoszenie – zaoferuj swoje usługi odpłatnie. Mycie okien, czy inne domowe porządki, a może pomoc w kuchni? We wszystkich domach, w okresie przedświątecznym, dodatkowe ręce do roboty są na wagę złota. A może coś zupełnie innego, np. usługi kurierskie, to właśnie jeden z tych biznesów, w których przed świętami pracy nie brakuje. Jest jeszcze cały wachlarz możliwości jaką daje praca dodatkowa w sieci, to zazwyczaj, jeśli ma przynieść konkretny zarobek, raczej wymaga dużego zaangażowania i działania na pełny etat.

Sprawdź też: Jak zaplanować święta Bożego Narodzenia, aby nie zbankrutować?

Pożyczki są dla ludzi

Ok, po prostu nie masz głowy działać na własną rękę, ale dodatkowa gotówka jest Ci potrzebna – pożyczenie pieniędzy w banku czy poza nim nie jest takie straszne. Wiesz na przykład o tym, że zazwyczaj pierwsza pożyczka przez Internet jest całkowicie darmowa? Spłaty w ratach tygodniowych czy miesięcznych, to wygodna opcja, która nic nie kosztuje, a jest zdecydowanie mniej odczuwalna dla portfela. Wybadaj przedświąteczną ofertę pożyczkodawców, koniecznie porównaj oferty (w internecie znajdziesz wiele rzetelnych rankingów i zestawień).

Po pierwsze – nie szalej z kwotą, weź tylko tyle, ile faktycznie Ci brakuje, a po drugie – musisz mieć pewność, że dokonasz terminowej spłaty. Jeżeli tylko spełnisz dwa powyższe warunki, to nie masz się czego bać.

Fakt, pieniądze nie leżą na ulicy, ale zdobyć dodatkowy zastrzyk gotówki nie jest też aż tak trudno. Warto chwilę pogłówkować, żeby mieć spokojne finansowo święta i po nowym roku portfel nie aż tak cienki, jak zazwyczaj.